Flyboard – pokonaj swój lęk przed sportem ekstremalnym!

flyboard-485403_1280

Niezaprzeczalny fakt związany jest z tym, że do lata pozostaję już co raz mniej czasu. Z tego powodu zwiększać się będą możliwości do uprawiania sportów ekstremalnych m.in. kajaki, bmx, flyboard. Jak należy się przygotować do takiego zastrzyku adrenaliny? Z pewnością należy do tego odpowiedniego podejść. Flyboard należy także zaliczać do dyscyplin wymagających nie lada odwagi.

Na samym początku warto dowiedzieć się bliżej o historii całego sprzętu, który tak w zasadzie jest związany z flyboardem. W pierwszej fazie miał on służyć do tego aby tak w zasadzie odpowiadał za naukę do pływania z delfinami. Z upływem czasu niektóre osoby od razu zaczęły rozmyślać zdecydowanie nad innym rozwiązaniem tego ,,patentu”. Po prostu chcieli się unosić w powietrzu niczym filmowy ,,Iron Man”.

Na czym polega mechanizm działania flyboard? Na pewno do tego należy zaliczać skomplikowaną konstrukcję, która odpowiada za to aby bezpiecznie można unosić się w powietrzu. Produkcja flyboard odbywa się w wyspecjalizowanych fabrykach, które trudnią się na co dzień montażem helikopterów. Za sprawą konstrukcji będącej wyposażonej w turbinę skuteru wodnego a także wyspecjalizowanych dysz znajdujących się na nogach i rękach odważnego można unosić się bez żadnych problemów w górę.

Komu dyktowany jest sport jakim jest flyboard? Na pewno tę dyscyplinę należy przypisywać do ,,chojraków”, którym tak w zasadzie obcy jest strach. Ta aktywność fizyczna wymaga od osoby zainteresowanej niezwykłej koordynacji ruchowej a dodatkowo wysokiej kondycji fizycznej. Ktoś kto obawia się wejść na ten specjalistyczny sprzęt powinien zrezygnować z tego rodzaju sportu ekstremalnego. Aby móc przynajmniej w stopniu podstawowym opanować technikę należy poświęcić odpowiednią liczbę czasu – w tym przypadku ta sprawa związana jest z kluczową techniką unoszenia się a także kontrolą całego sprzętu. Zazwyczaj taka czynność trwa od 20 minut do przynajmniej jednej godziny. Aby nie załamać się po pierwszym spotkaniu z tego rodzaju sprzętem należy przede wszystkim skorzystać z możliwości lekcji u specjalnego instruktora.

Flyboard na własną rękę czy tylko jednorazowe wypożyczenie? Na co powinna się zdecydować osoba, która tak w zasadzie ma zamiar skorzystania z możliwości przysłowiowego sprzętu dla ,,IronMana”? Opcje powinny dotyczyć wyboru zakupu sprzętu (koszt tego to około 15 000zł) lub decyzja na bilet jednorazowy(koszt od 100 do 200zł). W tym przypadku ta kwota dotyczy tylko i wyłącznie jednej godziny. Oprócz samego sprzętu osoba, która decyduję się na zakup powinna także rozważyć kupno specjalistycznego sprzętu a tutaj sytuacja polega na tym aby tak w zasadzie zaopatrzyć się w kluczową odzież – polecany strój kąpielowy bądź różnego rodzaju szorty. Osoby, który nie potrafią pływać lub ta technika nie stoi u nich na najwyższym poziomie w żaden sposób nie powinny decydować się na wyjście do góry bez specjalistycznego kasku. Dla bezpieczeństwa swojego a w przypadku zakupu jednorazowego wyskoku na fingerboard należy zaopatrzyć się w kamizelkę asekuracyjną za sprawą jej ochronnej właściwości można liczyć na w miarę bezpieczne skoki.

Niezwykłe przeżycie czy można to w jakiś sposób uwiecznić bez standardowych zdjęć? Oczywiście, że tak. W tym celu warto się zastanowić nad zakupem specjalistycznej kamerki, którą bez żadnego problemu będzie można przymocować do kasku bądź kapoka. Nagranie będzie można przedstawić swoim znajomych tak aby przynajmniej na chwilę i oni mogli podziwiać twoje dokonanie w stylu perspektywy ,,Iron Mana”.

Dodaj komentarz