Rozpoczęcie jazdy na deskorolce – elementarne zasady dla początkujących

skateboarding-1082041_1280

Z pewnością każdy nowicjusz, który jest w posiadaniu deskorolki zastanawia się nad jedną rzeczą a mianowicie od czego należy rozpocząć jazdę? Na pewno od odpowiedniego treningu. Nie warto już na starcie decydować się na to aby ,,iść na głęboką wodę” na tricki na rampie będzie jeszcze czas.

Pierwsze co należy zrobić to na pewno zaopatrzyć się w dobrej klasy deskorolkę. Konieczne jest to aby pomyśleć o tym aby wybrać tą, która nie jest z żadnego marketu. W tym miejscu nie można liczyć na taką z dobrej jakości. Aby posiadać profesjonalny sprzęt konieczne jest to aby się udać do skateshopu. To właśnie tutaj niezbędne jest to aby dobrać odpowiednią szerokość deski do swojego wzrostu, wagi a także rozmiaru buta.

Naucz się porządnie odpychać na desce. Na samym początku musisz sprawdzić czy tak naprawdę będziesz umiał we właściwy sposób utrzymać równowagę na tych czterech kółkach. To na pewno nie jest takie prosty ponieważ deska może się poruszać do przodu a także do tyłu. Warto na początku się do niej przyzwyczaić i z czasem można będzie czuć się na niej co raz pewniej. W tym celu warto mieć wiedzę na temat klasycznych styli a chodzi tutaj o np. regular, goofy, mongo regular a także mongo goofy. Dla nowicjusza najlepszym rozwiązaniem powinno być regular.

Naucz się we właściwy sposób hamować na deskorolce. To co powinno Ci się w tym przypadku przydać to na pewno fakt, że istnieję na YouTube bardzo duża liczba filmików, które mogą przydać się w realizacji tego systemu na zastopowanie swojej jazdy.

Prawidłowa jazda na deskorolce to na pewno poprawny sposób na skręcanie zarówno frontside jak i backside. Na czym ono polega? Przede wszystkim to przenoszenie ciężaru palców na pięty podczas toczenia się kółek deskorolki. Do tego aby skręcić w prawo konieczne jest naciśnięcie w sposób mocniejszy w prawą stronę a do tego aby móc wykonać skręt w lewo najważniejsza jest to aby wykonać ruch w lewą stronę deski.

Musisz się nauczyć podstawowych tricków. Na początku nie decyduj się na ich dużą liczbę. Zamiast tego pomyśl o tym najbardziej podstawowym a chodzi tutaj o ollie. To właśnie za jego pomocą będziesz w stanie wykonywać trudniejsze ewolucję a dotyczyć one będą np. slidów lub grindów. Najlepszy trening ollie powinien odbywać się w ruchu. Ćwiczenia tego tricku to wystawienie naszej cierpliwości na próbę. Zanim to opanujemy może minąć nawet czas do 2 lub 1,5 miesiąca.

Aby jeździć w pełni bezpiecznie konieczne jest to aby zdecydować się na kask jak i ochraniacze. To właśnie dzięki temu można w sposób spokojny wykonywać różnego rodzaju ewolucję. Szczególnie początkujący są narażeni na różnego rodzaju otarcia, złamania lub okaleczenia. W sprzęcie ochronnym można się czuć o wiele bardziej bezpiecznym. Nie należy się obawiać upadku na łokcie ponieważ ochraniacz będzie nam pomagał w przypadku niespodziewanego upadku.

Nie próbuj od samego początku wykonywać najbardziej skomplikowanych ewolucji. To prawda trick Tonego Howka 900 wygląda bardzo efektownie. Jednak odpowiedz sobie na pytanie w następujący sposób – ile czasu ten sk8 musiał czasu poświęcić aby wyjść na tak wysoki poziom? Na pewno to godziny treningów. Zanim wejdziesz po raz pierwszy raz na rampę minię dość sporo czasu. Musisz cierpliwie realizować swoje plany i stawiać sobie mniejsze cele. Najważniejsze jest aby na początku nauczyć się tricku o nazwie ollie. Późnej z czasem można sobie podnosić poprzeczkę. Trenując regularnie można się spodziewać tego, że rampa dla nas już nie powinna stanowić żadnego większego problemu.

Dodaj komentarz