Skateboard i podział tricków

youth-1350150_1280

Warto dowiedzieć się o podziale w przypadku sportu ekstremalnego jakim jest jazda na deskorolce. Ogólnie mówiąc należy powiedzieć o trzech grupach. W tym przypadku do najbardziej podstawowych należy zaliczać – flipy, graby, slide’y i grind’y oraz manuale.

Jeśli chodzi o graby to charakteryzują się one tym, że to właśnie tutaj sk8 wykonuję różnego rodzaju ewolucje najczęściej z rampy. W tej sytuacji korzysta z rąk – to nazywane jest jako element figury. Te wszystkie tricki można odnaleźć na YouTube lub po prostu udać się do najbliższego skate-parku. Można także zdecydować się na rozegranie gry video aby odnaleźć tricki, które są scharakteryzowane w tym przypadku jako graby. Nie należą ich zaliczać jako szkoleniowe tricki dla początkujących. Na początku warto się zdecydować na opanowanie zdecydowanie prostszych ewolucji a następnie próbowania swoich sił na rampie.

Jeśli chodzi o flipy to ten rodzaj tricków zostaję wykonywany na ziemi z jazdy, sk8 nie korzysta w tym przypadku z rampy i odbywa się to wszystko bez żadnego oparcia o ręce. W wielu przypadkach ten rodzaj ewolucji jest polecany wszystkim poczatkującym. Na wstępie warto wykonywać te najprostsze tricki a następnie próbować swoich sił w innych ewolucjach, przechodząc z czasem na rampy.

Jeśli chodzi o slide’y i grind’y to naprawdę tego rodzaju ewolucję są wykorzystywane na murkach – mówiąc najogólniej wszystko zostaję wykonane na krawędzi. Na czym polega ta technika? Przede wszystkim tu sk8 (skater) wykonuję swój trick na krawędzi – polega się to na ślizganiu. Jeśli ktoś już opanuję podstawy i elementarne tricki takie jak ollie może decydować się na to aby wykonywanie tego rodzaju ewolucji.

Ostatni rodzaj tricków to manuale. Na czym one bazują? Przede wszystkim to zachowanie w odpowiedni sposób równowagi. Do najbardziej podstawowych tricków warto wymienić trick dokładnie o tej samej nazwie(manual), w których chodzi o to aby wykonywać ewolucje nie na przednich kółkach. Można także w tej grupie wyróżnić nose-manuala a także wiele innych tricków. To właśnie dzięki takim manualom bez większych problemów można je łączyć z czymś zdecydowanie innym a chodzi tutaj o combo. Ktoś grając w gry video miał szansę zaobserwować to, że aby nabić sobie jak największą liczbę punktów bez większych problemów mógł wykonywać manuala w połączeniu z jakimś innym trickiem. Nie należy on do najłatwiejszych. Warto sobie uświadomić to, że tak naprawdę nauka go wymaga odpowiednią ilość czasu ponieważ aby zachować odpowiednią równowagę także należy dojść do pewnego poziomu.

Każdy trick ma swoją charakterystykę. Ktoś, kto rozpoczyna przygodę ze skateboardem może w zdecydowany sposób pomyśleć o tym aby na początku nie wyruszać na rampę – zamiast tego należy się wybrać na street w celu opanowania najbardziej podstawowych tricków. Nie warto liczyć na cud, że po pierwszym wejściu na rampę wykonamy graby. Z tym wszystkich trzeba zaczekać do odpowiedniego momentu. Każdy trick z powyższych kategorii można bez większych problemów opanować. Jednak aby do tego dojść konieczne jest to aby z wszystkich rzeczy nauczyć się podstawowych ewolucji.

Dodaj komentarz